Studentice FFOS-a sudjelovale na 10. međunarodnoj konferenciji „Savremeni trendovi u psihologiji“

Studentice 3. godine prijediplomskog studija psihologije Mirna Grujić i Gabrijella Stella Stanković predstavljale su Filozofski fakultet u Osijeku sudjelovanjem na 10. međunarodnoj konferenciji  „Savremeni trendovi u psihologiji“ (STuP 2023) koja se održavala od 26. do 28. listopada 2023. godine na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu u organizaciji Odsjeka za psihologiju.

Na konferenciji je prisustvovalo preko 200 izlagača, od kojih su četiri stručnjaka održala plenarna predavanja. To su bili: prof. dr. David Funder (University of California), prof. dr. Chris Fullwood (Birmingham City University), prof. dr. Jessica de Bloom (University of Groningen) i prof. dr. Peter Kindermann (University of Liverpool).

Studentice su aktivno sudjelovale na konferenciji izlaganjem rezultata istraživanja provedenog dodatnim aktivnostima na nastavi izbornog kolegija Psihologija boli, na temu „Differences in the experience of pain between people with chronic headache and chronic low back pain“ pod mentorstvom prof. dr. sc. Gorke Vuletić.

Studentice su, osim predstavljanja svog rada, bile aktivno uključene u konferenciju, istražujući najnovije trendove i proširujući svoje horizonte u području psihologije i istraživanja kvalitete života bolesnika. Njihovo sudjelovanje obuhvaćalo je osim izlaganja rada i prisustvo plenarnim predavanjima više istaknutih međunarodnih stručnjaka psihologa te aktivnu razmjenu ideja s ostalim sudionicima, pridonoseći tako dinamičnom i obogaćujućem konferencijskom iskustvu.

Prof. dr. sc. Gorka Vuletić