Sudjelovanje studenata Pedagogije u obilježavanju Nacionalnog dana udomiteljstva

Odsjek za pedagogiju

Odlukom Hrvatskog sabora donesenom u ožujku 2023. godine, na inicijativu Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek 31. svibnja proglašen je Nacionalnim danom udomiteljstva. Djelatnici Klasja i udomitelji obilježili su taj dan piknikom u Parku kralja Držislava (kod Školjke) uz poziv građanima kako bi se upoznali s udomiteljstvom te kako bi mogli sudjelovati u natjecateljskim igrama, kreativnim radionicama i u zabavnom programu. I studenti pedagogije Filozofskog fakulteta Osijek, predvođeni asistenticom dr. sc. Mijom Filipov, uključili su se u obilježavanje ovog događaja. Studenti su, u suradnji s djelatnicama Klasja, sudjelovali u provedbi kreativnih radionica i igara za djecu i udomitelje.

SiB: Održan piknik u Parku kralja Držislava povodom obilježavanja Nacionalnog dana udomiteljstva