Terenska nastava Odsjeka za hrvatski jezik i književnost

Studenti preddiplomskog studija Hrvatskog jezika i književnosti tijekom siječnja su realizirali terensku nastavu s profesorima Kristinom Peternai Andrić i Dejanom Vargom. Terenska nastava iz izbornog kolegija Pripovjedne reprezentacije invaliditeta organizirana je u kinu Urania 19. siječnja 2024. godine. Studenti su prisustvovali projekciji filma Anatomija pada (Anatomie d’une chute), filmu koji je dobio Zlatnu palmu na ovogodišnjem Cannesu, a s aspekta kolegija zanimljiv je bio prikaz invaliditeta jednog od glavnih likova. Terenska nastava iz obaveznog kolegija Teorija književnosti 1 održala se u Muzeju likovnih umjetnosti gdje su studenti uz stručno vodstvo pogledali 53 crteža Danteove Božanstvene komedije autora Mirka Račkog iz fundusa Kabineta grafike HAZU, kao i izbor iz fundusa Strossmayerove galerije starih majstora.