The Geek Gathering poznata je IT konferencija tech stručnjaka, kreatora ideja i inovatora, koja se održala od 5. do 7. listopada u Osijeku, i to na tri lokacije: u Kinu Urania – Geeks on the big screen & workshops, u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek (GISKO) i Restoranu Lumiere – Masterclasses te u Trici Caffe baru – Discussion and chill.
Na konferenciji su sudjelovali naši studenti volonteri i sudionici konferencije. Volonteri su bili Martina Bošković, Katarina-Marija Radaković, Kristina Gagulić, Litvić Leonarda, Monika Ageljić, Klara Krnjić, Dorotea Dražić, Luka Marić, Monika Brandić i Mijo Marković.
Sudionici konferencije bili su Martina Slobođanac, Lucija Smolka, Anna-Marie Gašparović, Dario Alduk, Sven Kroflin, Marija Milošević, Katarina Ćulap, Dominik Ivančić, Kristina Ćukac i Tamara Orihovac.
O konferenciji će najbolje izvijestiti sam student koji je na njoj sudjelovao – Dario Alduk.
Prvi dan konferencije održao se u cafe baru Trica. Prvo predavanje u obliku razgovora pod nazivom Startina-up in Croatia – rising money from the US održali su Vladimir Bosiljevac i Srđan Kovačević. Govorili su o počecima startup-a u Hrvatskoj po uzoru na američke investitore te kako to otprilike izgleda od razvoja ideje pa do samo financijske strane. Sljedeće predavanje održao je Hrvoje Ćosić (CEO brzorastuće Aircash firme) pod nazivom Aricash – a rising star of fintech. Predstavio je Aircash – karticu koja omogućava digitalno i sigurno plaćanje. Iduće predavanje održao je Ivan Hendija pod nazivom Danas gadget – sutra otpad? u kojem je govorio o gadgetizaciji društva. Posljednje predavanje pod nazivom Brainwaves to bytes: engineering the digital brain izložio je Zvonimir Vrselja. Kraj prvoga dana konferencije obilježio je party.
Drugi, a ujedno i glavni dan konferencije većim se dijelom održao u kinu Urania, nešto u Caffeu Trica te u American Corneru (GISKO).
Dominik Vidaković održao je predavanje pod nazivom Džabe ti novi feature ako ga ne koristi end-creature. U tom predavanju predstavio je važnost pozitivnog korisničkog iskustva te naveo razloge zbog kojih bi se ono trebalo razvijati prema povratnim informacijama i prikupljenim podacima, a ne prema korisnikovim željama jer se stvarno iskustvo često razlikuje od želje. Predavanje How to know what your customers want – before they realize it themselves? održala je Kaja Pavlinić – projekt menadžerica u IT području. Kroz predavanje je podijelila svoje iskustvo i znanje o načinima razumijevanja korisnikovih potreba, ponašanja i želja. Matej Dragun održao je predavanje Smart write it down, the fools try to remember, we are asking AI. Kroz predavanje je predstavio AI chatbotove koji su danas svakodnevica.
Merlin Rebrović podijelio je svoje iskustvo u radu za Google tim kroz predavnje How to have an amazing career working in the same place and on the same things for ten years. Domagoj Blažanin održao je predavanje/radionicu pod nazivom Fast (and furious) prototyping: staying ahead of the competition. Kroz perspektivu jednog developera sudionici su imali priliku čuti najbolje primjere iz prakse development područja. Posljednje predavanje Why FinOps certification is the next step for IT profesional održao je Dean Mišić. Kroz predavanje je pojasnio što je to FinOps u IT industriji, zašto je ta pozicija brzorastuća po pitanju potražnje te na koji način postati certificirani FinOps i na taj se način istaknuti na globalnom tržištu rada.
Cilj je konferencije bio povezati sve sudionike kroz interaktivna predavanja, radionice, okrugle stolove i druženja, poslušati perspektivu stručnjaka, razgovarati o strategijama i uhvatiti se u koštac s različitim pristupima rješavanju problema.
doc. dr. sc. Tomislav Jakopec i Dario Alduk, student 3. godine prijediplomskoga jednopredmetnog studija Informatologije