scientific inter_view, vol. 6

#1 Prvi događaj šestog popularnoznanstvenog ciklusa scientific inter_view u organizaciji Centra za interdisciplinarna istraživanja Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, a u okviru projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta Osijek. Gost je Tomislav Viduka (ArenaSport Televizija) s kojim smo razgovarali o temi »Sport na društvenim mrežama«. Događaj održan 04. listopada 2023. godine (srijeda) s početkom u 17.00 sati na Filozofskom fakultetu u Osijeku, a bilo ga je moguće pratiti i putem mrežne platforme Zoom. Moderator: dr. sc. Nemanja Spasenovski

scientific inter_view, vol. 5

#1 Prvi događaj petog popularnoznanstvenog ciklusa pod nazivom scientific inter_view s temom »Kako nagurati ljudski mozak u računalo: teorija i praksa multidisciplinarne interdisciplinarnosti« u organizaciji Centra za interdisciplinarna istraživanja Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u okviru projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta Osijek. Sudionik događaja bio je Igor Berecki (KBC Osijek). Događaj je održan 27. veljače 2023. godine (ponedjeljak) s početkom u 17.00 sati na Filozofskom fakultetu Osijek. Moderator događaja: dr. sc. Hrvoje Potlimbrzović.

#2 Drugi događaj petog popularnoznanstvenog ciklusa pod nazivom scientific inter_view s temom »Geopolitički i geoekonomski izazovi pred nama – interdisciplinaran pristup rađanju multipolarnog svijeta« u organizaciji Centra za interdisciplinarna istraživanja Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u okviru projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta Osijek. Sudionik događaja bio je prof. dr. sc. Nenad Rančić (Pravni fakultet Zagreb). Događaj je održan 19. svibnja 2023. godine (petak) s početkom u 17.00 sati na Filozofskom fakultetu Osijek. Moderator događaja: doc. dr. sc. Igor Josipović.

#3 Treći događaj petog popularnoznanstvenog ciklusa pod nazivom scientific inter_view s temom »Postdigitalno istraživanje između disciplinarnosti i antidisciplinarnosti« u organizaciji Centra za interdisciplinarna istraživanja Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u okviru projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta Osijek. Sudionik događaja bio je Petar Jandrić (Tehničko veleučilište Zagreb / University of Wolverhampton). Događaj je održan 31. svibnja 2023. godine (srijeda) s početkom u 14.00 sati putem mrežne platforme Zoom. Moderator događaja: dr. sc. Demian Papo.