Naslovna

Odsjek za povijest

Voditeljica Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Slađana Josipović Batorek

Zamjenik voditeljice Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Zlatko Đukić

Predstavljanje interdisciplinarnog zbornika radova "Michel Foucault: moć ideja"

Datum objave: 23.03.2017.

U utorak, 28. ožujka, s početkom u 18:30 sati na Filozofskom fakultetu u Osijeku (učionica br. 53, II. kat) održat će se predstavljanje interdisciplinarnog zbornika radova Michel Foucault: moć ideja.

Sama publikacija, nastala poslije održavanja istoimenog znanstvenog skupa u lipnju 2014., realizirana je krajem 2016. godine kroz suuredništvo izv. prof. dr. sc. Marijana Krivaka, Luke Pejića, Davorina Ćutija i Zvonimira Glavaša. Uz navedene osobe svoje su radove za potrebe oblikovanja publikacije ustupili i izv. prof. dr. sc. Žarko Paić te doc. dr. sc. Krešimir Petković. Recenzenti zbornika su doc. dr. sc. Hajrudin Hromadžić, dr. sc. Ivan Milenković i prof. dr. sc. Lino Veljak.

Ulaz za sve zainteresirane je slobodan.

Obavijest o ljetnoj školi informacijskih znanosti i stipendijama za studente

Datum objave: 01.03.2017.

U sklopu EINFOSE projekta organizira se ljetna skola u Njemačkoj. Ljetna skola je namijenjena studentima društvenih i humanističkih znanosti koji na PD studiju nisu studirali informacijske znanosti, ali zele upisati studij Informacijskih znanosti na diplomskoj razini.

Prijave se primaju do 01. 04. 2017.

Sve potrebne informacije nalaze se ovdje.

ZNANSTVENI SKUP "REFORMACIJA U EUROPI I NJEZINI ODJECI: POVODOM 500. OBLJETNICE LUTHEROVIH TEZA"

Datum objave: 01.03.2017.

U nastavku možete pronaći drugi poziv za sudjelovanje na interdisciplinarnom znanstvenom skupu posvećenom obilježavanju 500. godišnjice reformacije koji će se održati 19. i 20. listopada 2017. godine na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Više informacija nalazi se u samom pozivnom pismu.

Drugi poziv za sudjelovanje na skupu

Prijavni list

Natječaj za "Nagradu za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje” 2017.

Datum objave: 20.02.2017.

Drage kolegice i kolege studenti,

i ove godine Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje organizira natječaj za najbolji rad mladih povjesničara. Svi detalji nalaze se na linku u nastavku.