Naslovna

Odsjek za povijest

Voditeljica Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Slađana Josipović Batorek

Zamjenik voditeljice Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Zlatko Đukić

Predstavljanje knjige "Historija klasičnog anarhizma u Hrvatskoj - fragmenti subverzije"

Datum objave: 21.02.2017.

U četvrtak 23. veljače 2017. u 18 sati, u Muzeju Slavonije (zgrada Glavne straže, Trg Svetog Trojstva 2, Osijek), održat će se predstavljanje knjige Luke Pejića Historija klasičnog anarhizma u Hrvatskoj – fragmenti subverzije (DAF, Zagreb, 2016.). Uz autora, o knjizi će govoriti doc. dr. sc. Dubravka Božić Bogović, Ana Rajković i Davorin Ćuti. Ulaz za sve zainteresirane je slobodan.

Više o samom događanju možete pročitati OVDJE.

Natječaj za "Nagradu za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje” 2017.

Datum objave: 20.02.2017.

Drage kolegice i kolege studenti,

i ove godine Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje organizira natječaj za najbolji rad mladih povjesničara. Svi detalji nalaze se na linku u nastavku.

Obavijest o školskoj praksi iz povijesti

Datum objave: 17.02.2017.

Studijske grupe POV-HRV i POV-NJEM trebaju otići na dogovor s mentoricom Anitom Hršak u OŠ Grigora Viteza u utorak (21.2.) u 9.45 h.

Studijska grupa POV-PED treba otići na dogovor s mentoricom Tatjanom Blagojević u II. gimnaziju u četvrtak (23.2.) u 12.30 h.

Studijska grupa POV-ENG treba otići na dogovor s mentoricom Helenom Sakoman u OŠ Tina Ujevića u četvrtak (23.2.) u 13.00 h.

U slučaju da nešto nije jasno, javiti se na e-mail:

sfilipovic@ffos.hr

Usmeni ispit iz kolegija Dubrovačka Republika u doba humanizma i renesanse

Datum objave: 16.02.2017.

Usmeni ispit iz kolegija Dubrovačka Republika u vrijeme humanizma i rensanse za II. godinu diplomskog studija održat će se u utorak, 21. 2. u 12 sati u učionici 82.

Usmeni ispit iz kolegija Dubrovačka Republika u doba humanizma i renesanse za I. godinu diplomskih studija održat će se u srijedu, 22. 2. u 12 sati u učionici 82.

Natječaj u okviru programa Erasmus+ za mobilnost studenata u ak. god. 2017./2018.

Datum objave: 13.02.2017.

Objavljen je natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima za mobilnost u svrhu studijskog boravka u inozemstvu tijekom ak. god. 2017./2018. i / ili stručne prakse u inozemstvu.

Tekst natječaja dostupan je na mrežnim stranicama Sveučilišta: http://www.unios.hr/erasmus-ka1-mobilnost-2017-2018/

Rok za prijavu je 10. ožujka 2017.

Za eventualna pitanja i savjete zainteresirani studenti mogu se javiti akademskom Erasmus koordinatoru, doc. dr. sc. Leonardu Ponu, na lpon@ffos.hr.

Ispiti u zimskom ispitnom roku - doc. dr. sc. D. Božić Bogović

Datum objave: 13.01.2017.

Ispiti kod doc. dr. sc. Dubravke Božić Bogović održat će se prema utvrđenom rasporedu u predavaonici 44. Usmeni ispiti iz svih kolegija održat će se 2. i 16. veljače 2017. s početkom u 8,00 sati u predavaonici 44.