Djelatnici Odsjeka sudjelovali na međunarodnom znanstvenom simpoziju “Gospodarstvo istočne Hrvatske – vizija i razvoj”

Ove je godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku od 24. do 26. svibnja 2018. održan 7. Međunarodni znanstveni simpozij “Gospodarstvo istočne Hrvatske – vizija i razvoj”. Simpozij okuplja znanstvenike, stručnjake i gospodarstvenike iz zemlje i inozemstva baveći se potencijalima koje ima istočna Hrvatska, a koji nisu dovoljno iskorišteni. Ove su godine na Simpoziju predstavljena 122 znanstvena rada 290 autora i koautora iz Australije, Bosne i Hercegovine, Kanade, Češke republike, Mađarske, Makedonije, Slovačke, Slovenije, Srbije, Poljske, Turske, Velike Britanije te Hrvatske.

U okviru jedne od tema Simpozija „Ljudski kapital i socioekonomski razvoj“, dr. sc. Snježana Stanarević Katavić, dr. sc. Darko Lacović i izv. prof. dr. sc. Gordana Dukić predstavili su istraživanje naslovljeno “Informacijske potrebe osječkih maturanata pri donošenju odluke o izboru studija i budućoj karijeri”. U svjetlu aktualnih okolnosti kada stjecanje akademskog stupnja ne jamči zaposlenje, cilj ovoga istraživanja bio je utvrditi na koji način osječki maturanti donose odluku o izboru fakulteta, na temelju kojih kriterija odabiru buduće zanimanje, koje su im sve informacije potrebne za donošenje odluke te koje izvore koriste kako bi se informirali o budućem studiju i mogućnostima zapošljavanja. Studija je također nastojala ustanoviti koliko su dobro informirani o tržištu rada. Rezultati ove studije mogu pomoći unapređenju planiranja i upravljanja ljudskim kapitalom sa svrhom poticanja razvoja istočne Hrvatske.

doc. dr. sc. Snježana Stanarević Katavić

Pretraživanje