Poziv na konferenciju 6. Dani obrazovnih znanosti / 6th Days of Educational Sciences

Odsjek za pedagogiju

Cijenjene kolegice i kolege,

zadovoljstvo nam je pozvati Vas na znanstvenu konferenciju 6. Dani obrazovnih znanosti (DOZ 2024) koja će se održati od 16. do 18. listopada 2024. godine u Zagrebu u organizaciji Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu – Centra za istraživanje i razvoj obrazovanja.

Dani obrazovnih znanosti su bijenalni znanstveni skup kojim se potiče razmjena spoznaja i rezultata istraživanja te umrežavanje istraživača koji obrazovne pojave i procese istražuju u okviru različitih znanstvenih disciplina.

Tema ovogodišnje konferencije je Budućnost obrazovanja: novi pravci u istraživanjima i praksi. Njome želimo doprinijeti analizi suvremenih obrazovnih pojava i procesa te naznačiti pravce koji će redefinirati budućnost obrazovnih istraživanja i prakse.

Konferencija je otvorena različitim temama, a posebno potiče radove o:

• trendovima u razvoju odgoja i obrazovanja, školstva, učiteljske profesije itd.
  • inovativnim praksama učenja i poučavanja koje inspiriraju i osnažuju učenike/studente i učitelje/nastavnike te osiguravaju stjecanje relevantnih znanja i kompetencija za život u 21. stoljeću
  • inkluzivnim praksama koje uspješno odgovaraju na sve veću raznolikost u učionicama i potiču razvoj i napredovanje svih učenika/studenata, bez obzira na okružja iz kojih dolaze ili njihova individualna obilježja
  • mogućnostima suvremene tehnologije za unaprjeđivanje učenja, poučavanja i vrednovanja
  • obrazovnoj politici i reformama koje imaju potencijal pozitivno transformirati odgojno-obrazovni sustav
  • utjecaju širih društvenih pojava i promjena (npr. migracija, porasta društvenih nejednakosti, klimatskih promjena) na sustav odgoja i obrazovanja
  • novim pristupima u obrazovnim istraživanjima.

Pozivamo Vas da aktivnim sudjelovanjem i prezentacijom rezultata vlastitih istraživanja doprinesete uspješnom radu konferencije. Konferencija će se održati isključivo uživo. Prijaviti se također mogu radovi studenata koji su izrađeni samostalno ili u koautorstvu s drugim studentima (uključujući studente doktorskih studija).

Rok za prijavu sažetaka je 1. lipnja 2024.  na sljedećoj poveznici: https://app.oxfordabstracts.com/stages/50981/submitter .

Detaljnije obavijesti o konferenciji, načinima sudjelovanja te prijavi radova možete potražiti na web stranici http://www.idi.hr/doz2024.

Predsjednica Programsko-organizacijskog odbora

1. sc. Zrinka Ristić Dedić

Institut za društvena istraživanja u Zagrebu

Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja

Frankopanska 22, 10000 Zagreb

doz2024@idi.hr

—-

Dear colleagues,

We are pleased to invite you to the scientific conference 6th Days of Educational Sciences (DOZ 2024) which will be held from October 16th to 18th, 2024, in Zagreb, organised by the Institute for Social Research in Zagreb – Centre for Research and Development of Education.

The Days of Educational Sciences is a biennial scientific gathering that encourages the exchange of knowledge and research results, as well as networking among researchers exploring educational phenomena and processes within various scientific disciplines.

The theme of this year’s conference is The Future of Education: New Directions in Research and Practice. With it, we aim to contribute to exploring contemporary educational phenomena and processes and to outline the directions that will redefine the future of educational research and practice.

The conference is open to various topics, and particularly encourages papers on:

• trends in the development of education, schooling, teaching profession, etc.
  • innovative practices of learning and teaching that inspire and empower pupils/students and teachers and ensure the acquisition of relevant knowledge and competencies for life in the 21st century
  • inclusive practices that successfully address increasing diversity in classrooms and foster the development and advancement of all pupils/students, regardless of the settings that they come from or their individual characteristics
  • possibilities of contemporary technologies to improve learning, teaching and assessment
  • educational policy and reforms that have the potential to transform the educational system positively
  • influence of broader social phenomena and changes (e.g., migrations, increase of social inequalities, climate changes) on the educational system
  • new approaches in educational research.

We kindly invite you to present the findings of your research and thus contribute to the success of the conference. The conference will be held in person.

Deadline for abstract submission is June 1st 2024, at the following link: https://app.oxfordabstracts.com/stages/50981/submitter .

Further information about the conference, participation and paper submission can be found at the conference website: http://www.idi.hr/doz2024.

Feel free to share information about the conference with interested colleagues.

Chair of the Programme and Organizing Committee

Zrinka Ristić Dedić, Ph.D.

Institute for Social Research in Zagreb

Centre for Educational Research and Development